Konkursist


 

Riigi Infosüsteemi Amet korraldab konkursi, et välja selgitada Eestis viimastel aastatel loodud parimad mobiilirakendused. Konkursile on oodatud avaliku sektori, erasektori ja kolmanda sektori mobiilirakendused. Konkursi kontekstis lähtume mobiilirakenduse kõige laiemast tähendusest, st konkursile on oodatud kõik mobiilsete seadmete vahendusel kasutatavad teenused.

Konkursi eesmärk on tutvustada uuenduslikke ja kasulikke mobiilirakendusi ning tunnustada nende loojaid. Konkursil osalemine on hea võimalus oma mobiilirakenduse tutvustamiseks laiemale publikule (sh rahvusvaheliselt) ning riikliku tunnustuse kaudu tõsta teenuse usaldusväärsust kasutajate silmis.

Konkursile saavad kandidaate esitada nii teenusepakkujad kui ka rakenduste arendajad. Täpsemad nõuded rakendustele ja taotluse esitajatele leiate reeglite alt.

Konkursile esitatud rakenduste seast valitakse eriauhindade saajad ning peavõitja. Avaliku- ja erasektori organisatsioone koondav nutiturvalisuse algatus NutiKaitse2017 paneb välja ka eriauhinna mobiilirakendusele, mille loomisel on kõige paremini arvestatud turvalise arendamise parimate praktikatega.

Konkursi kandidaatide seast valitakse välja ka rakendused, mis esindavad Eestit rahvusvahelisel mobiilirakenduste konkursil World Summit Award Mobile.

Konkursi eriauhind ja peavõit on riiklik tunnustus rakenduste loojatele kui Eesti infoühiskonna eestvedajatele ja eeskujudele.

Olulised kuupäevad:

  • 12. aprill 2016 – konkursi väljakuutulamine, algab taotluste vastuvõtmine.
  • 2. mai 2016  taotluste esitamise tähtaeg.
  • 23. mai 2016 – selguvad 10 parimat, kes jätkavad kandideerimist peavõidule.
  • 8. juuni 2016 selguvad konkursi „Eesti parim mobiilirakendus 2016“ üldvõitja ning eriauhindade saajad.

Konkurss „Eesti parim mobiilirakendus 2016“ toimub EL sf toetusskeemi „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Varasemad konkursid: